Przejdź do treści

20 października – Europejski Dzień Seniora. Otaczamy opieką osoby starsze. Razem z Opiekunami ATERIMA MED tworzymy lepsze jutro!

20 października – Europejski Dzień Seniora. Otaczamy opieką osoby starsze. Razem z Opiekunami ATERIMA MED tworzymy lepsze jutro!
2022-10-20

W ATERIMA MED każdego dnia pomagamy osobom starszym i niesamodzielnym. Nie robimy tego jednak sami. Opiekunowie osób starszych pomagają nam pomagać! I to już od pierwszego dnia, kiedy witają się z seniorem i otaczają go opieką. Otwierając swoje serca na drugiego, zupełnie obcego człowieka – zmieniamy świat na lepszy.

Starzejemy się – liczby nie kłamią. Jak dowodzą badania, już ponad 20% społeczeństwa to osoby starsze. Patrząc na prognozy demograficzne, za niecałe dwie dekady, osoby starsze w wieku 65 lat i powyżej, będą stanowić blisko 25% ludności. Obok demografii, pojawiają się kwestie związane z problemami zdrowotnymi i wykluczeniem społecznym. Choroby towarzyszące seniorom – przede wszystkim demencja – powodują, że osoby starsze czują się niezrozumiane, osamotnione i są izolowane od ważnych spraw życia codziennego. A wiek to przecież tylko liczba a nie data przydatności. Każdy z nas, bez względu na datę urodzenia, ma prawo do godnego i niezależnego życia oraz do uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym. Jednak w wielu przypadkach, seniorzy potrzebują pomocy i wsparcia drugiego człowieka, aby nadal czuli się aktywni i potrzebni społecznie. Ich brak, radykalnie obniża jakość życia osób starszych i niesamodzielnych.

Zawód jaki wykonują Opiekunowie jest jednym z bardziej wymagających i potrzebnych zawodów we wciąż starzejącym się społeczeństwie. Wymaga empatii, zrozumienia, otwartości, siły i przede wszystkim wiedzy. W ATERIMA MED, specjalnie dla naszych Opiekunów, utworzyliśmy biuro medyczne, które jest wewnętrznym ośrodkiem wiedzy o opiece. Pomagamy naszym Opiekunom w sprawowaniu ich codziennych obowiązków. Jesteśmy zawsze, kiedy potrzebują porad dotyczących opieki nad Podopiecznym i oferujemy wsparcie w trudnych sytuacjach na miejscu. Organizujemy też bezpłatne, certyfikowane szkolenia kompetencyjne i webinaria on-line Profesjonalni w opiece, aby jak najlepiej przygotować Opiekunów do ich ważnej roli – opieki nad seniorami.

Mamy do Opiekunów ogromy szacunek za to, co robią na co dzień. Pomagają nam pomagać! Tylko w 2022 roku odpowiadamy za opiekę nad ponad trzema tysiącami starszych osób, przede wszystkim z Niemiec. Historie jakie słyszymy od naszych Opiekunów pozwalają wierzyć, że to, co razem robimy ma sens. Wspólnie mamy realny wpływ na poprawę jakości życia osób starszych i niesamodzielnych.