Przejdź do treści

Pełnosprawni pracownicy! 3. grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Pełnosprawni pracownicy! 3. grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
2022-12-02

3. grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony w 1992 roku przez ONZ. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób niepełnosprawnych.

W Polsce żyje ponad 3 mln ludzi z prawnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Realnie jest ich znacznie więcej. Szacuje się, że jest to liczba sięgająca od 4 do 7 mln osób. W praktyce oznacza to, że w Polsce na 10 osób jest aż 2 osoby żyjące z niepełnosprawnością. Na co dzień nie widzimy tych osób na ulicach – to dlatego, że osoby niepełnosprawne są wykluczone społecznie i izolowane od ważnych spraw życia codziennego.

Osoby z niepełnosprawnością potrzebują wsparcia by mogły być aktywne i czuły się potrzebne społecznie. W Grupie ATERIMA, wspólnie z Fundacją Avalon, podejmujemy działania, aby tę sytuację zmienić. Wśród naszych pracowników znajdują się osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności – to nasi przyjaciele, koledzy i tak po prostu, ciekawe osoby.

Od zawsze największą wartością w naszej firmie jest człowiek – w 2021 roku Grupa ATERIMA otrzymała nagrodę Pracodawca z Sercem oraz nagrodę Best Quality Employer. W tym roku zdobyliśmy nagrodę Dobry Pracodawca oraz wyróżnienie Pracodawca Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością. Jesteśmy dumni, że Grupa ATERIMA postrzegana jest jako firma odpowiedzialna społecznie. Każdego dnia dbamy o bezpieczne środowisko pracy – nasze biuro pozbawione jest architektonicznych barier. Promujemy wzajemny szacunek i popieramy zasadę równości szans i niedyskryminacji. Razem mamy moc czynienia dobra!

Zachęcamy osoby niepełnosprawne, aby stały się częścią Grupy ATERIMA. Mamy różnorodne oferty pracy, także z możliwością pracy zdalnej. Dołącz do nassprawdź nasze oferty pracy!