Przejdź do treści

Kurs pierwszej pomocy w Grupie ATERIMA

Kurs pierwszej pomocy w Grupie ATERIMA
2023-03-30

Każda osoba czytająca to zdanie najpewniej zdaje sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność adekwatnego zachowania się w nagłych, niespodziewanych sytuacjach. Czy jednak każdy z nas wie, jakie działania należy podjąć, kiedy ktoś z naszego najbliższego otoczenia będzie potrzebował szybkiej pomocy w związku z zagrożeniem jego zdrowia lub życia?

W Grupie ATERIMA stawiamy na #ODPOWIEDZIALNOŚĆ, dlatego umiejętność zachowania się w tego typu sytuacjach była jednym z głównych tematów kursu pierwszej pomocy, który odbył się 29 marca br. w naszej firmie.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. tego, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia czy trafnie ocenić stan poszkodowanego. Poznali podstawowe zabiegi reanimacyjne, a także procedury postępowania w nagłych przypadkach.

Warto zaznaczyć, że kurs został przeprowadzony przez naszych pracowników wewnętrznych, którzy pasjonują się tą tematyką i posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podziękowania kierujemy zarówno do pomysłodawców i prowadzących, jak również do wszystkich uczestników szkolenia. Wierzymy, że uczestnictwo w kursie zaowocuje większą pewnością co do tego, jakie działania podjąć w sytuacjach nagłych i nieoczekiwanych.