Przejdź do treści

15 maja – Dzień Opiekuna osób starszych

15 maja – Dzień Opiekuna osób starszych
2023-05-15

Dziś 15 maja – Dzień Opiekuna osób starszych. To taki dzień, w którym chcemy szczególnie podziękować pracującym z nami Opiekunom za to, że pomagają nam pomagać. 

Opiekunowie na co dzień z oddaniem otaczają opieką osoby starsze. Poświęcają swój czas, wkładają w to całe swoje serce, za co serdecznie im dziękujemy! Ich praca jest niezwykle ważna, ale też w wielu aspektach trudna i wymagająca, dlatego chcemy dziś szczególnie docenić współpracujących z nami Opiekunów za trud ich codziennej pracy. 

Oprócz podziękowań, planujemy też dostarczyć naszym Opiekunom garść wiedzy i przydatnych wskazówek, które pomogą im odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania: jak słuchać samego siebie? Jak rozumieć osobę, którą otaczamy opieką? 

Z tej okazji jeden z brandów Grupy ATERIMA – ATERIMA MED – organizuje trzecią edycję największej w Polsce konferencji on-line pod tytułem „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece”, która odbędzie się już 25 maja o godzinie 19:00.  

Jak ma się pozytywne myślenie, docenianie siebie i rozumienie swoich potrzeb do opieki sprawowanej nad seniorem? Jak zmienia się relacja z Podopiecznym, kiedy mamy pozytywne podejście do opieki? Czy w opiece można stawiać granice? 

W poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania pomogą zaproszeni na konferencję eksperci, wśród których znajduje się Marlena Meyer (gerontopedagog), Kamila Kozioł (psycholog, coach), Iwona Przybyło (pielęgniarka, dyplomowana terapeutka zajęciowa i dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą w Grupie ATERIMA). Konferencję poprowadzi Alina Kamińska, aktorka telewizyjna i teatralna. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji nie tylko zawodowych Opiekunów, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień zaangażowani są w opiekę lub przejawiają zainteresowanie tą tematyką.  

Na konferencję obowiązują zapisy, a chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem strony: https://www.aterima-med.pl/konferencja. Zachęcamy, aby nie zwlekać z zapisami – liczba miejsc jest ograniczona. 

Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego Dzień Opiekuna osób starszych oraz organizowaną konferencję:  

Jeśli interesujecie się branżą opieki, nie może Was zabraknąć na konferencji!