Przejdź do treści

Jaki jest polski rynek pracy w 2024 roku? Zobacz nasz nowy raport

Jaki jest polski rynek pracy w 2024 roku? Zobacz nasz nowy raport
2024-05-27

W ramach działań ATERIMA WORK, jednej z naszych rozpoznawalnych marek na rynku pracy, zajmujemy się rekrutacją pracowników tymczasowych, zatrudniając ich zarówno w Polsce, jak i we Francji czy w Austrii. Raport „Polski rynek pracy w 2024 roku” jest kontynuacją analiz, które realizowane były także w roku ubiegłym.

Pierwszy kwartał 2024 przyniósł dynamiczne zmiany, dlatego istotnym było przedstawienie kompleksowego obrazu tego rynku, uwzględniając nowe wyzwania i możliwości. Przygotowując poprzednią odsłonę raportu w roku 2023, skupiano się na niedoborze kwalifikacji, zmianach demograficznych oraz rosnącej roli technologii. Warto podkreślić, że kwestie te nadal są istotne. Jednakże zaobserwowano także nowe zjawiska, które wymagają większej elastyczności i gotowości na zmiany ze strony zarówno pracodawców, jak i pracowników.

Jak przedsiębiorstwa radzą sobie z rekrutacją pracowników spoza kraju? Jakie globalne i krajowe trendy obserwujemy obecnie na rynku pracy? Te i inne zagadnienia omawiane są w raporcie, który można bezpłatnie pobrać, wypełniając dostępny formularz tutaj: www.aterima-work.pl/rynek-pracy-2024.

Zachęcamy do zapoznania się z tym wartościowym opracowaniem, aby zdobyć szczegółowe dane oraz wysokiej jakości prognozy dotyczące współczesnego rynku pracy w Polsce.